Kontaktai

„Visa“ atsivers investuotojams

Versus žurnalas 2006 03 02
 

Šis žingsnis, kurį spalio viduryje paskelbė San Franciske įsikūrusi „Visa“, didžiausia pasaulyje plataus vartojimo kreditinių kortelių mokėjimo sistemos operatorė, yra atsakas į jos konkurentės „MasterCard“ jau anksčiau priimtą sprendimą tapti atvirąja akcine bendrove. Po pirminio viešojo akcijų pardavimo antrąją vietą užimančios kortelių leidėjos „MasterCard“ akcijos biržoje iškart pabrango. Jų kainos augimas buvo toks staigus, kad kai kurie analitikai jas jau laiko pervertintomis. Nors spalį jų kaina Niujorko vertybinių popierių biržoje kiek nukrito nuo visų laikų aukštumų – 75,85 USD, tačiau jos išliko brangios ir spalio viduryje kainavo apie 70 USD, kai viešo pasiūlymo metu šių metų gegužę akcijas buvo galima įsigyti po 39,50 USD.

 

„Visa“ paskelbė planuojanti pertvarkyti savo organizaciją ir įkurti naują bendrovę, o paskui akcijas parduoti pirminio viešojo siūlymo metu
 


„Visa“, bankams priklausanti asociacija, iš pradžių teigė neseksianti „MasterCard“ pavyzdžiu ir stengėsi į savo valdybą priimti daugiau nepriklausomų direktorių bei keisti savo veiklos taisykles. Įmonės pranešime nenurodoma, kodėl ji pakeitė savo požiūrį.

„Tai puikus metas „Visa“ istorijoje tokiam pokyčiui – mes ir toliau esame lyderiai mokėjimų industrijoje, mūsų augimo ir naujų rinkų strategijos sėkmingai veikia, o augimo potencialas globalioje mokėjimų industrijoje – milžiniškas, – pranešime tikino Williamas I. Campbellas, „Visa International“ valdybos pirmininkas. – Mes tikimės, kad naujoji struktūra paspartins „Visa“ augimą ir įgalins mus geriau aptarnauti finansų institucijas ir prekybininkus.“

Šiuo metu „Visa“ yra uždaros narystės bendrovė, bendrai valdoma daugiau nei 20 000 finansų institucijų visame pasaulyje.

 

Nauja organizacijos struktūra

Pirmiausia sujungus „Visa Canada“, „Visa USA“ ir „Visa International“, apimančias Azijos ir Ramiojo vandenyno, Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regionus bei Centrinę ir Rytų Europą, Vidurinius Rytus ir Afriką, bus įkurta nauja bendrovė, pavadinta „Visa Inc.“.

„Visa Europe“ išliks narystės asociacija, priklausanti Europos bankams nariams ir valdoma jų, bei taps „Visa Inc.“ licencijos turėtoja. „Visa“ minėjo, kad po pertvarkos pagerės organizacijos našumas, bus patenkinti tam tikri teisiniai reikalavimai, keliami kai kuriose rinkose, ir palengvės kapitalo prieinamumas.

Pranešime nebuvo informacijos apie juridinius klausimus, bet keletas stambių prekybininkų ir mažmeninės prekybos asociacijų yra pateikę ieškinius prieš „Visa USA“ ir „MasterCard“ dėl mokesčių, kuriuos jie taiko už kreditinių kortelių operacijų apdorojimą, teigdamos, kad kortelių bendrovės yra slapta susitarusios neįleisti konkurentų ir nustato per didelius mokesčius.

„Visa“ tikino, kad baigus reorganizaciją, bus pradėtas pirminio viešo akcijų siūlymo procesas, o akcijos bus įtrauktos į vienos iš pagrindinių vertybinių popierių biržų sąrašus. Tikimasi, kad viešai bus parduota didžioji dalis reorganizuotos bendrovės akcijų.

Pasak per konferencinį pokalbį su žurnalistais kalbėjusio „Visa“ reorganizacijos komiteto vadovo Peterio Hawkinso, akcijos gali būti pasiūlytos per 12–18 mėnesių.

Adamas B. Frischas, „UBS Investment Research“ analitikas, tyrimo komentare teigė, kad toks „Visa“ žingsnis „nebuvo nelauktas, atsižvelgiant į „MasterCard“ akcijų viešąjį siūlymą ir tų akcijų rodiklius“.

Jis sakė, kad kaip atviroji bendrovė „Visa“ galėtų įžengti į tokias naujas ir papildomas sritis kaip pinigų perlaidos, sveikatos apsauga ir mobilieji mokėjimai.

„Standard & Poor’s Rating Services“ pranešė, kad peržiūrės iki šiol galiojusius „Visa International“ ilgalaikį „A“ ir trumpalaikį „A-1“ reitingą, o „Moody’s Investors Service“ ilgalaikio įsiskolinimo reitingo „A1“ ir trumpalaikio retingo „P1“ perspektyvas – iš stabilių į neigiamas.

„Mes spėjame, kad tapdama viešai kotiruojama pelno siekiančia bendrove, „Visa“, ko gero, nutrauks savo narių specialiųjų vertinimų teisę, – pranešime teigė „Standard & Poor’s“ kreditų analitikas Danielis Koelschas. – Tai buvo esminis veiksnys mūsų anksčiau atliktuose „Visa“ vertinimuose“.

Ekspertai taip pat pareiškė susirūpinimą tuo, kaip naujasis subjektas perims „Visa USA“ įsipareigojimus šiuo metu vykstančiuose bylinėjimuose.

 

Pasak „Visa“, „Visa International“ valdyba ir šešios regioninės valdybos vieningai patvirtino planus, kurie dabar yra pateikti tvirtinti „Visa“ nariams ir reglamentuojančioms institucijoms.

„Visa Europe“ taps smulkia akcininke globalioje bendrovėje „Visa Inc.“, o pastaroji turės nedidelę dalį „Visa Europe“. Po reorganizacijos „Visa Inc.“ valdybos daugumą sudarys nepriklausomi direktoriai. Nepriklausomų direktorių ir „Visa Inc.“ generalinio direktoriaus paieškos jau vyksta.

Pasaulyje yra daugiau nei 1,4 mlrd. „Visa“ mokėjimo kortelių, o „Visa“ produktais vykdomų pardavimų apimtis šiuo metu sudaro daugiau nei 4 trln. USD. „Visa“ kortelė priimama daugiau nei 24 mln. vietų visame pasaulyje, įskaitant vieną milijoną bankomatų.

„MasterCard“, kurios pagrindinė buveinė yra Niujorke, turi apie 750 mln. kortelių visame pasaulyje, o jomis vykdomų atsiskaitymų apimtis 2005 metais sudarė 1,7 trln. USD.

 

Kreditinė kortelė - nepakeičiama kultūros dalis

Naujausiame JAV Kongreso specialistų atliktame tyrime nustatyta, kad pastaruoju metu mokesčiai už pavėluotą pinigų įmokėjimą į kortelių sąskaitas išaugo, bet kortelių leidėjai nepasistengė paaiškinti savo mokesčių ir vartotojams taikomų baudų politikos.

Spalio viduryje pateiktoje JAV vyriausybės atskaitomybės biuro (VAB) ataskaitoje apibūdinami 28 populiarių mokėjimo kortelių mokesčiai, palūkanų normos ir informacijos skelbimo praktika. Nustatyta, kad vidutiniškai mokestis už pavėluotus mokėjimus sudaro 34 USD, palyginti su 13 USD 1995 metais, o kai kurie kortelių leidėjai taiko daugiau nei 30% palūkanų normas vartotojams, kurie pinigus įneša pavėluotai arba viršija kredito limitą.

„Milijonai amerikiečių kreditinėmis kortelėmis apmoka savo sąskaitas ir perka tokias būtiniausias prekes kaip maisto produktai arba degalai. Nesąžininga arba paini kreditinių kortelių naudojimo praktika išnaudoja dirbančias šeimas, – teigia ekspertai. – Ši ataskaita parodo, kad reikia atkreipti dėmesį į per didelius kreditinių kortelių mokesčius, nesąžiningą palūkanų normą ir neadekvačią informacijos skleidimo praktiką, kurią reikia sustabdyti.“

Įvairios mokėjimo kortelės tapo visuotine ir nepakeičiama kultūros dalimi – amerikiečių piniginėse yra apie 690 milijonų kortelių ir 2005 metais jomis buvo atsiskaityta už pirkinius, kainavusius daugiau nei 1,8 trln. USD. Vartotojų grupės neretai kritikuodavo kreditinių kortelių mokesčius kaip pernelyg didelius. Bet bankininkystės pramonė laikosi nuomonės, kad kortelės naudojimo išlaidos skiriasi priklausomai nuo sąskaitos turėtojo rizikos.

„Kainodara keitėsi augant konkurencijai, – sakė Edwardas Yinglingas, Amerikos bankininkų asociacijos prezidentas ir generalinis direktorius. – Kainodara tapo subtilesnė.“

Kalbėdamas apie kreditinių kortelių bendrovių informacijos teikimą vartotojams, Yinglingas pripažino, kad „informacijos sklaida neveikia tinkamai, ją reikia taisyti“.

Tyrime nustatyta, kad beveik pusė aktyvių kreditinių kortelių turėtojų 2005 metais mokėjo labai mažas arba visiškai nemokėjo jokių palūkanų, nes jie pilnai apmokėdavo neigiamus savo sąskaitų likučius. Ataskaitoje teigiama, kad skelbiama informacija apie mokesčius, kurią teikia didieji kreditinių kortelių leidėjai, turi „įvairių trūkumų, mažinančių vartotojų gebėjimą ją panaudoti ir suprasti“. Nustatyta, kad informacija rašoma sunkiai suprantama kalba, svarbūs duomenys slepiami tekste, tarpusavyje susijusi medžiaga nepateikiama vienoje vietoje ir naudojami smulkūs šriftai, o kai kurie mokesčiai dažnai visai neatskleidžiami.

Ataskaitoje Federaliniam rezervui rekomenduojama persvarstyti informacijos apie mokėjimo korteles sklaidos taisykles ir pareikalauti, kad būtų aiškiau pabrėžiamos įvairios baudos ir palūkanos bei jų taikymo atvejai. Pasak tyrimo išvadų, kai kurie kreditinių kortelių leidėjai naudoja apmokestinimo būdą, kai palūkanos už kreditinės kortelės įsiskolinimą skaičiuojamos nuo jau vartotojo apmokėtos sumos. Kaip pavyzdys imamas vartotojas, kurio apmokestinimo ciklas pradedamas nuo nulinio likučio, nuėmus 1 000 USD nuo kortelės sąskaitos. Vartotojas 990 USD grąžina laiku, tikėdamasis mokėti palūkanas nuo likusių 10 USD. Bet kortelės leidėjas skaičiuoja palūkanas nuo visos 1 000 USD sumos.

„Palūkanų skaičiavimas nuo įsiskolinimo, kuris jau buvo padengtas, kaip tą daro kai kurie bankai, yra paprasčiausiai neteisingas“, – rašoma ataskaitoje.

VAB tyrimas buvo atliekamas nuo 2005 metų birželio iki 2006-ųjų rugsėjo. Auditoriai taip pat apklausė 112 vartotojų, turinčių kreditinių kortelių sąskaitas.

 

Komentarai

Prašome užrisregistruoti, jei norite rašyti komentarą!

 

Eurui žiebiama žalia šviesa

Seimas plenariniame posėdyje priėmė Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymą (projektas (Nr. XIIP-1450(2), kuriuo nutarta nustatyti pasirengimo įvesti eurą, litų keitimo į eurus, litais išreikštų verčių perskaičiavimo į eurais išreikštas vertes šalyje įvedus eurą ir ...>
 
 
 

Lieka keturi pretendentai

Po antrojo etapo naujojo „Snoro“ bankroto administratoriaus atrankoje liko keturi kandidatai. Juos vertins dabartinis „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis, o laimėtoją „Snoro“ kreditorių komitetas pasirinks iš jo pateiktų kandidatų. Naujojo bankroto adminis ...>
 
 
 

Kurį akcininką suviliojo nuolaida?

Šiandien, balandžio 17 dieną, turėtų išaiškėti, ar koncernas SBA pasinaudojo teise iš Švedijos bendrovės „FR&R Invest“ įsigyti „Utenos trikotažo“ obligacijas. Švedai iš „Swedbank“ jas gavo dar 2011 metais ir dabar parduoda su nuostoliu. Teikti paraiškas dėl obligacijų į ...>
 
 
 

Iš Škotijos - daugiau nei 10 mln. Lt

Ūkio banko kreditorių komitetas šiandien pritarė siūlymui už suderėtą sumą atsisakyti reikalavimo teisių į Škotijos futbolo klubo „Hearts“ turtą ir taip pat į klubą valdančios bendrovės akcijų įkeitimą. Ūkio bankui už paskolas yra įkeista 29,9% „Hearts“ klubo valdančios ...>
 
 
 

Lietuvoje – dominuojanti padėtis?

Ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ ir „PZU Lietuva“ kartu užima beveik 45% Lietuvos rinkos. Jeigu pasitvirtins vakar paskelbta naujienų agentūros „Reuters“ informacija, kad būtent Lenkijos draudimo bendrovė PZU yra realiausia „Lietuvos draudimo“ pirkėja, ...>
 
 
 

Iki tikslo – pusė kelio

Naujojo „Snoro“ bankroto administratoriaus atrankos procesas pasiekė pusiaukelę – įvyko du etapai iš keturių. Banko kreditorių komitetas planuoja, kad bankroto administratorių Neilą Cooperį pakeisiantis kandidatas bus išrinktas iki šių metų birželio pabaigos. Praėjusį p ...>
 
 
 

Dar šiek tiek ir sandoris bus

(PAPILDYTA) Per paskutinįjį 2013 metų ketvirtį „Snoro“ bankroto administratoriaus komanda bankui sugrąžino 119 mln. Lt, o iš viso - 1,9 mlrd. Lt. „Snoro“ bankroto administratorius taip pat informuoja, kad pernai ketvirtąjį ketvirtį jis pardavė 10 nekilnojamojo turto obj ...>
 
 
 

Geriausias galimybes turi estai

Iš Baltijos šalių sostinių namų ūkių būtiniausioms gyvenimo išlaidoms daugiausia lėšų skiria Rygos gyventojai. Maistui, būsto išlaikymui ir transportui keturių asmenų lietuvių šeima, gyvenanti nuosavame 70 m² bute Vilniuje, skiria 44% savo pajamų, Rygoje – 47%, o Taline ...>
 
 
 

Investicijos mąžta abiem kryptimis

Lietuvos bankas ir Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad pernai tiesioginių užsienio investicijų srautas į Lietuvą buvo daugiau nei ketvirtadaliu, o Lietuvos investicijų srautas užsienyje – net 4 kartus mažesnis nei 2012 metais. Taip pat pažymima, kad skaičiuo ...>
 
 
 

Daug darbo dėl grynųjų

Lietuvos banko valdyba patvirtino Grynųjų pinigų keitimo gaires. Jose yra nurodyti grynųjų pinigų keitimo į eurą proceso dalyviai ir jų funkcijos, apsirūpinimo eurais, eurų ir litų tvarkymo bei kiti su grynųjų pinigų keitimu susiję principai. Šiame procese daugiausia da ...>
 
 
 

Reikia įmonių ir pensijų fondų

Finansų analitikų asociacija kartu su vertybinių popierių birža NASDAQ OMX Vilnius sutarė, kad šalies kapitalo rinką paskatintų augti ne tik naujų bendrovių ir investuotojų atėjimas, bet ir teigiamas požiūris į šią rinką. Finansų analitikų asociacijos (FAA) narė Daiva G ...>
 
 
 

Kai kuriems iki tikslo – tik 2%

(PAPILDYTA) Bankas „Swedbank“ džiūgauja, kad net 98% mokėjimų jo banke yra atliekami elektroniniu būdu, o, pavyzdžiui, „Medicinos bankas“ priešingai – toliau sėkmingai plečia klientų aptarnavimo tinklą. Pernai metų pabaigoje mokėjimo įstaigoms taip pat teko beveik 80% p ...>
 
 
 

Daugėja ginčų su bankais

(PAPILDYTA) Ginčuose su finansų rinkos dalyviais vartotojams opiausios tebėra draudimo problemos, tačiau sparčiai daugėja klientų ginčų su komerciniais bankais. Lietuvos banko išnagrinėtų ginčų apžvalga rodo, kad bankų klientai į centrinį banką dažniausiai kreipiasi būs ...>
 
 
 

Parduoda „Lietuvos draudimą“

(PAPILDYTA) Viena didžiausių pasaulyje draudimo grupių RSA parduoda savo įmones Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Neatmetama galimybė, kad grupei priklausanti didžiausia Latvijos ne gyvybės draudimo bendrovė „Balta“ ir Lietuvos draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudim ...>
 
 
 

Moterys kuklesnės, vyrai drąsesni

Moterų ir vyrų atlyginimai Lietuvoje vis dar skiriasi daugiau nei dešimtadaliu. Šis skirtumas, priklausomai nuo užimamų pareigų ir įmonės veiklos srities, gali siekti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Tačiau per darbo pokalbius moterys būsimų darbdavių Lietuvoj ...>
 
 
 

O kas mokės mokesčius?

Garsią britų skyrybų advokatę, kontoros „Seddons“ šeimos teisės grupės vadovę Deborah Jeff šiomis dienomis cituoja daugelis Britanijos laikraščių. Tač ...>
 
 
 

Uždirbo mažiau, išleido daugiau

(PAPILDYTA) 2013 metais „Medicinos banko“ grupė, audituotais duomenimis, uždirbo 4,5 mln. Lt grynojo pelno, kai 2012 metais jis buvo 5,17 mln. Lt. Gru ...>
 
 
 

Milijonus teks krapštyti iš Rusijos

Šiandien Kaune vykusiame pirmajame bankrutuojančio Ūkio banko kreditorių susirinkime buvo išrinktas 7 narių kreditorių komitetas. Jis pradeda veikti i ...>
 
 
 

Vievio vištos dirba pelningai

Pernai bankrutuojanti AB „Vievio paukštynas“ išsikapstė iš minuso ir net uždirbo kelis šimtus tūkstančių pelno, tačiau teisminiai ginčai vienai didžia ...>
 
 
 

Pasakė „A“, o „B“ – konfidencialu

Pernai Lietuvos bankas atliko trijų Lietuvoje veikiančių bankų - SEB, „Citadele“ ir „Medicinos banko“ inspektavimą ir visuose juose nustatė trūkumų. S ...>
 
 
 

Parduos ir „Ūkio banko lizingą“?

„Šiaulių bankas“ vėl žiebia viltį Ūkio banko kreditoriams: bankas pradėjo pardavinėti iš „Ūkio banko“ perimtą turtą ir jeigu jam pavyks parduoti brang ...>
 
 
 

Rusijos finansai - šoko būsenos

Investuotojai dėl susidariusios padėties atitraukia kapitalą iš Rusijos ir parduoda vertybinius popierius bei vietinę valiutą. Dėl Rusijos finansų sis ...>
 
 
 

„Forbes“ sąraše – N.Numavičius

Šiandien žurnalas „Forbes“ paskelbė savo tradicinį turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą „The Richest People On The Planet 2014“. Pirmą kartą istorijoj ...>
 
 
 

141 asmeninis bankrotas

2013 metų kovo 1 dieną Lietuvoje įsigaliojus Fizinių asmenų bankroto įstatymui per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo, 56% sudarė vyrai. Įmo ...>
 
 
 

Augimo prognozės - optimistinės

Šiandien paskelbti patikslinti Lietuvos BVP 2013 metų augimo rodikliai: 2013 metais BVP metinis augimas sudarė 3,4% (eliminavus sezoniškumą ir darbo d ...>
 
 
 
Finansai naujienos: 1 2 3 4 ... 12 >>
 
 
 
 
Populiaru

Hand Painted Mobile Instrument

On March 30th, Vincent van Gogh’s birthday, Mobiado announced the second in its new Dream Color series: the Professional 3 DC – Vincent van Gogh. Alth ...>
 
 

DB29 Maxichrono Tourbillon

Twelve years ago David Zanetta, an art lover and connoisseur of traditional watchmaking, and Denis Flageollet, an innovative designer and constructor ...>
 
 

„Michelin“ – iš vietinių produktų?

(+VIDEO) Šefui, keliautojui ir televizijos laidų „Be rezervacijos“ (No Reservations) kūrėjui Anthony Bourdainui gal jau pats laikas atvykti į Lietuvą: ...>
 
 

Pirmasis pasaulyje „garbingas“

„Chopard“ spaudos konferencija prieš savaitę pasibaigusioje parodoje „Baselworld“. Grupei žurnalistų kalba kompanijos prezidentai Caroline Scheufele i ...>
 
 

Neturi veido, neturi ateities

Pasaulyje nėra nei vienos šalies, kurioje lietuviški maisto produktai būtų ypač laukiami arba be jų ta šalis negalėtų išgyventi. Pasaulyje maisto prod ...>
 
 

Žaidimas vasaros spalvomis

Po niūrokos ir bespalvės žiemos daugelis laukia tikro pavasario ir vasaros, kuomet pabunda gamta, kuri susprogsta įvairiausiomis spalvomis. Atgimusios ...>
 
 

Laikrodis - „Aston Martin“ raktas

Ar aukščiausios klasės automobilis ir toks pats laikrodis gali būti funkcionalūs partneriai? Taip, gali. Manufaktūra „Jaeger-LeCoultre“ ir „Aston Mart ...>
 
 
 
 
 
 

Hand Painted Mobile Instrument

DB29 Maxichrono Tourbillon

The Ressence Type 1

Special edition of 5 Habring² Splitsecond

Génie 02 Air: Spread your Wings

On March 30th, Vincent van Gogh’s birthday, Mobiado announced the second in its new Dream Color series: t ...>
 
Twelve years ago David Zanetta, an art lover and connoisseur of traditional watchmaking, and Denis Flageo ...>
 
The Ressence Type 1 features an automatic winding movement, with indications for hours, minutes, seconds ...>
 
To celebrate the site’s new version, Horlogerie-Suisse.com and Habring² have created a very limited editi ...>
 
The Breva Génie 02 Air combines the stunning sophistication of a beautifully crafted mechanical timepiece ...>